Strona główna PRODUKTY Siatki filtracyjne Siatki do wyciskania soków
English version
Wersja rosyjska RU

Textilco

ul. Łanowa 15/21

91-103 Łódź

tel. 42 611 07 10

fax 42 611 07 20

e-mail: textilco@textilco.pl

Siatki do wyciskania soków

Siatki filtracyjne GKD, które posiadamy w naszej ofercie wyposażone są w specjalną powłokę ochronną, która zaprojektowana jest w sposób zapobiegający mechanicznemu ścieraniu. Są one używane jako efektywne i mocne rdzenie pras taśmowych.
Zastosowanie siatek filtracyjnych wykonanych z PES jest świetnym rozwiązaniem do wyciskania soku z owoców i warzyw. Siatki filtracyjne GKD doskonale sprawdzają się w specyficznej obróbce owoców i warzyw. Odpowiednie dopasowanie siatki do potrzeb naszych partnerów umożliwia wydajne wykorzystanie surowca.

W naszej ofercie znajdują się siatki o różnym charakterze gęstości splotu, który wpływa na sztywność i wytrzymałość materiału, oraz dopasowanym do potrzeb zastosowaniu:
  • twill 2/1, - polecany do wyciskania soku z jabłek;
  • plain, linear screen – polecany do wyciskania soku z twardego surowca np. marchwi;
  • twill 3/2 – polecany do wyciskania soku z miękkiego surowca np. jagód czy wiśni.
Jednopasmowa struktura siatki ułatwia utrzymanie siatki w oczekiwanej czystości. Optymalna poprzeczna sztywność sprawia, że siatki GKD, nawet przy dużych prędkościach, to najlepsze rozwiązanie dla firm zajmujących się przetwórstwem owoców i warzyw.SIATKI W PROCESIE MYCIA WARZYW I OWOCÓW

Taśmy siatkowe GKD przeznaczone do transportu produktów w procesie mycia wykonane są z tworzyw sztucznych (Linear Screen) lub ze stali nierdzewnej (samoprowadzące siatki TRACKMATIC™). Wybór optymalnego typu siatki dokonywany jest w zależności od warunków, w jakich odbywa się proces.
Kluczowe znaczenie w kontekście wyboru typu siatki do myjek mają takie aspekty jak: odpowiednia jakość materiału odporność w kontakcie z produktami spożywczymi długa żywotność łatwość utrzymania w czystości
Najbardziej popularne wśród siatek do myjek są siatki z tworzyw sztucznych o splocie płóciennym – LINEAR SCREEN.

Nasze siatki pracują w urządzeniach takich firm jak Flottweg, Voran, Kreuzmayr, Amos Engineering, Maschinenbau Heumesser i wielu innych.