Strona główna FIRMA Historia firmy
English version
Wersja rosyjska RU

Textilco

ul. Łanowa 15/21

91-103 Łódź

tel. 42 611 07 10

fax 42 611 07 20

e-mail: textilco@textilco.pl

Historia firmy

Firma Textilco została założona w 1990 roku w Szwajcarii. Głównym celem powstania było zaspokojenie wzrastającego zapotrzebowania polskich zakładów na nowoczesne maszyny, części zamienne i artykuły techniczne dla przemysłu tekstylnego.

Szybki rozwój firmy oraz analizy gwałtownie rozrastającego się rynku zaowocowały powstaniem idei zorganizowania profesjonalnej konfekcji i sprzedaży taśm transportujących i pasów napędowych płaskich. I tak w lutym 1993 powstało Textilco jako firma polska. Chęć zagwarantowania najwyższej jakości produktu w najkrótszym czasie spowodowały już w 1994 roku wyposażenie naszego serwisu w maszyny do konfekcji taśm transportujących o maksymalnej szerokości cięcia i zgrzewania do 3100 mm.

Wydarzenie to postawiło Textilco na pierwszym miejscu w Polsce jako najlepiej wyposażoną firmę w branży taśm transportujących i pasów napędowych płaskich. I tak jest do dnia dzisiejszego.

W ciągu kilkunastu lat działalności zostaliśmy wiarygodnym i uznanym partnerem dla wielu odbiorców reprezentujących wszystkie branże przemysłu. W celu zwiększenia naszych mocy produkcyjnych oddaliśmy od użytku nowoczesną siedzibę naszej firmy.